Cities: Skylines – įvertinimas

by ŽBalsas on 2015-03-29


Kas yra Cities: Skylines? Dar vienas SimCity? NE!

Kas tai pre daiktas ir su kuo valgomas? Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai SimCity klonas. Iš karto skubame paneigti šias negeras mintis. Taip, Cities: Skylines tikrai yra miestų statymo simuliatorius ir tikslai šiose abejose žaidimuose tie patys. Sukurti savo svajonių miestą, rūpintis, kad jis sklandžiai funkcionuotų, bei jo gyventojai būtų sveiki ir laimingi. Bet tik tiek. Cities: Skylines atveria naują, gražų lapą tokio pobūdžio simuliatorių knygoje. Kūrėjai Colossal Order pasistengė kaip reikiant. Jie ne tik ištaisė kitų kūrėjų daromas klaidas, bet ir pridėjo savo gėrybių.

Kokie lauks iššūkiai?

Cities: Skylines tai vieno žaidėjo režimas reikalaujanti priimti tinkamus sprendimus ir pasukti pilkąsias ląsteles sprendžiant iškilusias problemas. Statant miestą jums reikės rūpintis kelių tiesimu, miesto plėtra, tinkamai organizuoti transporto judėjimą, sustyguoti mokesčių politiką ir miesto biudžetą. Siekti gyventojų gerovės, geros sveikatos ir išsimokslinimo. Stnengtis suvaldyti taršą, triukšmą ir dėti visas pastangas, kad gyventojai kvėpuotų šviežiu „skaniu“ oru. Tai tik keletas sakinių apie laukiančiu iššūkius. Viskas gal skamba sausai, bet įsijautus į žaidimo procesą, nebegali atsitraukti. Išsprendus vieną problemą, gali sugadinti reikalus kitoje sferoje. O taip norisi atsitraukti nuo žaidimo tik tada, kai viskas mieste einasi kaip sviestu patepta.

Pradžia ir plėtra

Pradėję žaidimą galėsite pasirinkti vieną iš 9 siūlomų žemėlapių. Kiekviename jų bus skirtingos sąlygos. Vienose turėsite daug naudingų gamtos išteklių ir lygius plotus. Kituose gėrybių bus mažiau, o ir vietovės reljefas mes jums iššūkį, kaip teisingai suprojektuoti miestą, kad jis tiktų ir patiktų naujiems gyventojams ir generuotų tinkamą pelną tolimesniai plėtrai bei miestiečių poreikių tenkinimui.

Na kai užsikraus pirmas pasirinktas žemėlapis, jumyse pradės busti inžinieriaus gyslelė. Gausite tuščius tyrus su apibrėžtu stačiakampiu kuris ir nurodo svajonių miesto ribas. Kad labai neišsigąstumėte, teritorija nebus didelė tik 2 x 2km. Su laiku įvaldžius žaidimo komponentus ir perpratus esmę, net nepastebėsite, kad turite jau keletą tūkstančių gyventojų ir pats žaidimas pasiūlys praplėsti miesto teritoriją. O maksimumas yra 10km x 10km. Pasitelkus modus miesto dydį bus galima išplėsti papildomai. Tiesiog žaidimo kūrėjai norėjo, kad jų projektas sklandžiai veiktų visuose kompiuteriuose ir sąlyginai apribojo mažesne pradžia.

Cities Skylines pradzia Cities Skylines pradza2

Tęsiame statybas

Miesto statymas prasideda nuo kelių tiesimo. Sujunkite savo gyvenvietę su pro šalį einančia autostrada ir vualia. Tiesiant kelius kartu su jais tiesiasi ir permatomi kvadračiukai, tai yra zonos. Šias zonas galite priskirti gyventojams, verslo/komercinėms struktūroms ar pramonei. Tiek kelių tiesimo, tiek zonų skirstymo įrankiai labai patogūs. Asfaltą tiesite ir kampais, ir išlenktomis trąsomis, o kvartalus „dažysite“ ir mažais kvadratėliai ir štampais ir netgi ištisomis linijomis. Na kai išbandysite, įsitikinsite, kad tai tikrai patogu ir nesudėtinga. Vėliau jau turint kelių tinklelį ir pirmuosius pastatus, statysite elektrines, elektros perdavimo linijas, geriamo vandens ir nuotekų sistemas. O dar vėliau išaugus gyventojų skaičiui palaipsniui atsidengs ir daugiau reikalingų galimybių. Žmonėms reikės gydymo ir mokslo įstaigų, policijos, gaisrinės, atliekų tvarkymo instancijų.

Cities Skylines zoning Cities Skylines zoning2

Kamščiai ir spūstys keliuose.

Ko gero vienas didžiausių iššūkių laukiančių Cities: Skylines tai suvaldyti eismą gatvėse. Kodėl to reikia. Ogi todėl, kad esant kamščiams keliuose vyksta grandininė reakcija. Jūsų gyventojai nepatenkinti, kad negali laiku nuvykti kur jiems reikia, greitoji pagalba, policija ir gaisrinė vėluoja į iškvietimus. Pakelėse kaupiasi šiukšlės, nes šiukšlių išvežimo automobiliai niekaip neprivažiuoja jų surinkti. Prekes į miestą ir iš jo gabenantis transportas taip pat susiduria su pravažumo problema. Pasekoje, gyventojai tampa, nelaimingi, moka mažiau mokesčių, gal netgi išsikrausto. Dėl visų problemų mažėja pinigų surinkimas į biudžetą ir viskas pradės riedėti į prarają. Tad būkite atidūs ir spręskite problemas, kol jos dar mažos ir nevirto į visą niokojantį drakoną 🙂

Simuliacija

Colossal Order su vienu tikrai geru sprendimu į atrodytų statišką žaidimą įnešė gyvybės. Tai simuliacija. Pagal nutylėjimą taip viskas ir turėtų būtų, bet kituose tokio pobūdžio projektuose, deja ne visada tai būdavo išpildyta. Cities: Skylines simuliuojasi gyventojai. Jie realiai vyksta į darbus, namo, pramogauti. Galima net sekti jų judėjimą mieste. Simuliuojasi vėjo kryptis. Statant vėjo jėgaines reikia atsižvelgti kur didesnis vėjas, kad galėtumėte gauti daugiau elektros energijos. Simuliuojasi vandens tekėjimo kryptis. Statydami geriamo vandens paėmimo ir nuotekų išmetimo sistemas, būkite atidūs, kad tinkamai išdėstytumėte įrenginius. Nes jei nuotekas išmesite aukščiau srovės, o geriamą vandenį pumpuosite iš žemau srovės esančio upės taško, tai gyventojai tikrai pradės spjaudytis gerdami savo š:) Taip pat kiek praplėtus miestą turėsite galimybę statyti hidroelektrines/užtvankas. Užtvenksite upės tekėjimą. Pasirodo įdomybių yra ir čia. Jei netinkamoje upės dalyje pastatysite užtvanką, galite net užlieti laukus ar ne duok dieve patį miestą. Colossal Order įgyvendintos idėjos į miestus įkvepia gyvybės. Jūsų sprendimai tiesiogiai daro įtaką begalei faktorių žaidime.

Štai toks tas gyvenimas statant savo svajonių miestą. Vargo daug, bet jis toks saldus, kad norisi viską išpildyti taip, kad gatvės blizgėtų, gyventojai žibėtų ir pinigėliai į kišenes kapsėtų. O dar tiek daug galimybių kurių mes net nepaminėjome. Viešasis transportas, metro, traukiniai, lėktuvai, laivai, rajonų skirstymai, mokesčių žaidimai, pamogų zonos, unikalūs pastatai, turistai ir dar daug, daug gėrybių laukia Cities: Skylines. Sėkmės būsimieji inžinieriai svajonių įgyvendinime.

Minimalūs reikalavimai sistemai

• OS: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1 (64-bit)
• Processor: Intel Core 2 Duo, 3.0GHz or AMD Athlon 64 X2 6400+, 3.2GHz
• Memory: 4 GB RAM
• Graphics: nVIDIA GeForce GTX 260, 512 MB or ATI Radeon HD 5670, 512 MB (Does not support Intel Integrated Graphics Cards)
• Hard Drive: 4 GB available space
• Version 9.0c

Rekomenduojami reikalavimai sistemai

• OS: Microsoft Windows 7/8 (64-bit)
• Processor: Intel Core i5-3470, 3.20GHz or AMD FX-6300, 3.5Ghz
• Memory: 6 GB RAM
• Graphics: nVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB or AMD Radeon HD 7870, 2 GB (Does not support Intel Integrated Graphics Cards)
• Hard Drive: 4 GB available space
• Version 11

Cities: Skylines prekybos vieta

Food4gamers

Pagrindinė informacija
Vertinamasis

Cities: Skylines – įvertinimas

Autorius
2015-03-29
Gamintojas

Colossal Order

Leidėjas

Paradox Interactive

Platformos

PC, (Windows, OS X, Linux)

Išleidimo data

2015.03.10

Žanras

Miestų statymo simuliatorius

Pliusai

Gyvas miestas su daugybe simuliuojamų procesų
Patogūs valdymo įrankiai
Plačios modinimo galimybės (Steam Workshop)

Minusai

Pažaidus ilgėliau trūksta netikėtumo faktoriaus kuris įneštu daugiau emocijos į žaidimą. Oro permainų, stichinių nelaimių.

Įvertinimas
Mūsų vertinimas
Skaitytojų vertinimas
Vertinti
Įvertinimas
9.2
8.9
Išvados

Štai toks turi būti miestų statymo simuliatorius, kuriame vyksta veiksmas, o ne tik stūkso statiniai pastatai. Šiai dienai tai tikrai geriausias šios srities atstovas, kuris patiks ir jau išbandžiusiems tokio pobūdžio žaidimus ir šios srities naujokams. Galimybių daug, bet patogūs valdymo įrankiai leidžia viską greitai perprasti.

9.2
Bendras įvertinimas
8.9
Jūsų įvertinimas
71 vertinimai
Jūs jau įvertinote šį žaidimą
Kokia Jūsų emocija?
LOL
4%
Ačiū!
89%
Ohoo..!
0%
Et...
4%
Prastai..
0%
Nirštu!!
2%
Komentuoti čia..
Karštoji naujiena:
 
2018-ųjų Metų Laukiamiausi Žaidimai
2018-01-17
ŽB pristato
SKAITYTI
ŽB veikla

BigBox.lt TV Gidas

AULA Hyperion (50€) ir Ghost Shark Lite (24€) – Klaviatūra ir pelė žaidėjams! – GIVEA...

The Division 2 – Apžvalga

Canyon Corax Žaidimų Kėdės Apžvalga

Marvel’s Spider-Man Apžvalga – Rudens PS4 Hitas?

Žaidimų Naujienos 2018-09-03 – CyberPunk 2077

Switch Metų Žaidimas – Octopath Traveler Apžvalga

Captain Toad: TT Apžvalga

Atgal į Viduramžius!! – Kingdom Come: Deliverance Apžvalga

OFICIALIOS PUBG TRENIRUOTĖS?! – Žaidimų Naujienos