
_
„BX“ serija visada buvo ir vis dar yra biudžetinio lygmens SSD niša, turinti mažiau funkcijų, bei našumo palyginus su, šiuo metu karūną turinčią kainos/kokybės prasme, MX serija. Konkrečiu atveju turime BX500 ir MX500 SSD ir juos skiria atrodo nežymi, bet neįtikėtinai spartai svarbi detalė, kaip spartinančios atminties – DRAM nebuvimas BX500 variante. „DRAMless“ gamybos sprendimas yra pateisinamas Crucial kompanijos žingsnis siekiant maksimaliai sumažinti gamybos kaštus bei galiausiai pateikti pigesni produktą galutiniam vartotojui. Tačiau ar tikrai kai BX500 kainos yra tokios žemos, naujasis gaminys gali pretenduoti į naują kainos/kokybės segmentą rinkoje nepaisant savo apkarpyto našumo ?
Išvaizda, specifikacijos

Kaip jau minėjome BX serija garsėja žema kaina ir patrauklia kokybę, tiesa šį kartą Crucial paėjo kiek toliau su pigesniu medžiagų parinkimu. Visas disko korpusas yra plastikinis ir jaučiasi kažkaip lyg kiek brangesnė alternatyva netikriems kinų parduodamiems SSD. Visiškai pakeistas dizainas nuo praeito BX modelio, kuris buvo klasikinės sidabrinės spalvos ir turėjo klijuojamo tipo atvaizdavimą, net ir dabar atrodo solidžiau, nei naujasis formatas. Dabar turime visiškai juoda kontrastą su išraižytomis serijos raidėmis, o nugarinėje pusėje užklijuotas lipdukas su tikslia SSD informacija. Kaip minėjome, plastiko kokybė susižavėjimo nesukelia. Jeigu pradarytume plastikinį gaubtą, viduje pamatytume, kvadratinę montažinę plokštę ant kurios puikuojasi Silicon Motion SM2258XT DRAMless valdiklis, kuris yra suporuotas su keturiais 64 sluoksnių MICRON 3D TLC NAND lustais.
Tai yra visgi vienas pirmujų SSD iš bendrovės, kur oficialiame puslapyje nebūtų nurodyta jokia informacija, susijusi su atsitiktinio įrašymo/nuskaitymo greičiais. Be deklaruojamų 540 MBs skaitymo ir 500 MBs rašymo greičių daugiau jokios informacijos apie našumą nerasime. Čia ir yra galbūt vienintelis panašumas su MX500 serija, kur skaitymo ir įrašymo greičiai yra panašūs ir itin stipriai nesiskiria „ant popieriaus“.

Crucial matyt žaidžia „va bank“ ir remiasi, tuo, kad našumas nėra pagrindinis BX500 serijos pardavimo kriterijus.Prašoma kaina puikiai atspindi šį argumentą. 120GB talpą galima įsigyti už 25 europietiškus pinigus, o mūsiškis 240 GB variantas startuoja nuo 35 eurų. Yra ir 480 GB variantas, bet jis jau kainuoja dvigubai brangiau. Atitinkamai prašoma suma už gigabaitą gaunasi 0,208 cnt 120 gb atveju ir net 0,145 cnt už 240 GB variantą. Kainos kalba pačios už save.

Tokiame kainų segmente gauname standartinę 3 metų garantiją bei sąlyginai nedidelę BX 500 disko ištvermės našumą. Mažiausios talpos variante įrašomų terabaitų skaičius siekia 40, mūsų testuojamame įrašomas skaičius yra padvigubinamas iki 80 ir jau ties 480 GB talpa siekia 120 įrašymų. Palyginimui, tam, kad pilnai išeikvoti SSD įrašymų tarnavimo laiką, reikėtų kiekvieną diena įrašinėti po 21 GB informacijos penkis metus iš eilės jeigu imame mažiausią 40 terabaitų limitą. Vidutinis vartotojas tiek per dieną vargu ar sugeba akumuliuoti, tad dėl ištvermės nerimauti nereikėtų. Tiesa, šis MX500 serijos rodiklis yra ženkliai didesnis.
Bet visais atvejais kartu su SSD gauname ir nemokamą Acronis True Image klonavimo programos kopiją.
Naudojimo ypatumai
Absoliučiai visais aspektais BX500 be abejonės nusileidžia MX500 serijai. Apart nuskaitymo ir įrašymo greičių.
MX500 BX500
Kitais žaidėjams aktualiems atvejams – žaidimų instaliavimas vietomis užtrunką net iki 2 kartų ilgiau. O žaidimų krovimosi deficitas yra per ne lyg menkas su mažiau nei viena sekundė, kad būtų galima fiziškai įžvelgti arba pajusti realų skirtumą. Iš esmės, BX500 yra puikus, biudžetinis produktas, kuris pagreitins bet kurios sistemos darbą palyginus bet kuriuo fiziniu kietuoju disku. Tačiau, kyla natūralus klausimas, kai MX500 serija tekainuoja vos 8-10 eurų brangiau ir našumas yra žymiai geresnis, šis produktas gaunasi mažų mažiausiai nukonkuruotas vos tik spėjąs pasirodyti.

IŠVADOS
Crucial naujasis pradinio lygmens SSD yra tikras mišrūnas, priklausomai nuo to, kokius kriterijus iškeliate perkant SSD – našumą ar kainą, ar abudu kartu. Nesupraskit, klaidingai SSD puikiai atlieka savo pavestą darbą – paspartina sistemą, optimizuoja greitesnį programų veikimą ir yra be jokių judančių mechaninių dalių. Bet šie privalumai yra bene pagrindinis aspektas jeigu lygintume su kietuoju ar net hibridiniu diskais. Dėl tokio itin menko kainos skirtumo tarp gretimos, populiaresnės MX serijos, rekomenduoti BX500 yra itin sunku. Nebent, jeigu ateityje kainos skirtumas bus dar geresnis už gigabaitą, tada kaina ir už ją gaunama kokybė pilnai atspindės visus BX500 serijos siūlomus kozirius.