Naujienos

F1Taurė.lt Tiesioginė Belgijos GP transliacija

by ŽBalsas on 2015-03-03

Virtuali F1 lyga – F1Taure.LT ir toliau sėkmingai tęsia savo veiklą. Šiandieną įvyks eilinis čempionato etapas Belgijoje. Kuom jis ypatingas? Ogi jį bus galima stebėti tiesiogiai nuo 20:30. Visus lenktynių mėgėjus kviečiame šį vakarą praleisti palaikant savo favoritus.

Šiek tiek istorijos apie Belgijos Spa žiedą

Romos imperijos laikais Ardenų kalnuose šalia Spa miestelio buvo atrastas mineralinio vandens gręžinys. Atsirado tūkstančiai norinčių atsigerti geležies praturtinto vandens. Vietiniai gyventojai sugalvojo kaip uždirbti iš tokio turizmo, jie pastatė kazino, o vietinis gyventojas vardu Jules de Thieras sukonstravo lenktyninę trasą. Taip atsirado įžymus Spa-Francorchamps žiedas.

Tai buvo aukščiausios klasės greita ir reikli trasa. Jau 1924-ais metais čia vyko Spa 24-ių valandų lenktynės, o metais vėliau – pirmasis Belgijos GP.

Antrojo Pasaulinio Karo metais jokių lenktynių nevyko, o pati trasa 1944-45-ais metais buvo virtusi mūšio lauku. 1947-ais trasoje vėl vyko “Grand Prix” lenktynės, kurias laimėjo prancūzas Jean-Pierre’as Wimillenas su “Alfa Romeo”. Kai 1960-ais Belgijos GP metu susižeidė Stirlingas Mossas, o du jauni pilotai Alanas Stacey ir Chrisas Bristow žuvo, buvo susirūpinta trasos saugumu. Įvykus dar kelioms rimtoms avarijoms, Belgijos GP buvo rengiamas nebe Spa, o Nivelles trasoje, šalia Brusselio. Nepaisant to, 1973-ais metais Spa 24-ių valandų lenktynėse žuvo dar trys lenktynininkai. Spa laukė pertvarkymai ir jie buvo atlikti, tad nuo 1983-ių metų F-1 lankosi šioje trasoje kasmet.

1985-ais metais žiedą dar kartą atnaujino. Nepaisant to, trasoje vėl apsilankė mirtis – žuvo vokiečių lenktynininkas Stefanas Bellofas. Po įvykio vėl buvo susirūpinta trasos saugumu.

Yra žinomi du šio žiedo meistrai – 80-ais čia karaliavo Ayrtonas Senna, kuris laimėjo penkias lenktynes per aštuonerius metus, o 90-ais Michaelis Schumacheris pasirodė neprasčiau – keturios pergalės iš šešių galimų.

Daugiau informacijos apie lenktynes rasite čia F1Taure.LT

Automoto žaidimus rasite čia

Food4gamers

Kokia Jūsų emocija?
LOL
33%
Ačiū!
17%
Ohoo..!
17%
Et...
0%
Prastai..
0%
Nirštu!!
33%
Komentuoti čia..
Karštoji naujiena:
 
2018-ųjų Metų Laukiamiausi Žaidimai
2018-01-17
ŽB pristato
SKAITYTI
ŽB veikla

AULA Hyperion (50€) ir Ghost Shark Lite (24€) – Klaviatūra ir pelė žaidėjams! – GIVEA...

The Division 2 – Apžvalga

Canyon Corax Žaidimų Kėdės Apžvalga

Marvel’s Spider-Man Apžvalga – Rudens PS4 Hitas?

Žaidimų Naujienos 2018-09-03 – CyberPunk 2077

Switch Metų Žaidimas – Octopath Traveler Apžvalga

Captain Toad: TT Apžvalga

Atgal į Viduramžius!! – Kingdom Come: Deliverance Apžvalga

OFICIALIOS PUBG TRENIRUOTĖS?! – Žaidimų Naujienos

ANONSUOTAS HALO 6?? – Žaidimų Naujienos