Naujienos

Vartotojiškos kultūros išraiškos kompiuterinių vaidmenų žaidimų kontekste

by ŽBalsas on 2015-04-20

Vilniaus Gedimino technikos universiteto, kūrybinių industrijų studijų studentė šiuo metu atlieka baigiamojo bakalauro darbo tyrimą – „Vartotojiškos kultūros išraiškos kompiuterinių vaidmenų žaidimų kontekste“ ir prašo visų Jūsų pagalbos įveikiant šį paskutinįjį studijų monstrą.

Kompiuterių žaidimų industrijai išaugus ir aplenkus kino industriją bei pagaliau nykstant stereotipui, jog vaizdo žaidimus žaidžia tik vaikai, šia sritimi padidėjo susidomėjimas ir mokslo terpėje. Negana to imta svarstyti ar iš vis reikalinga išryškinama perskyra tarp realaus ir virtualaus pasaulių, kadangi ne vienų tyrimų rezultatai parodė, jog pastarosios realybės žmogui įtaką daro veikdamos kartu.

Atliekamame darbe būtent ir tiriama, kaip realiame pasaulyje paplitęs reiškinys – vartotojiška (kitaip – daiktiškumo) kultūra, atsispindi žaidėjų valdomų herojų veiksmuose. Siekiant išsiaiškinti kuo tikslinę sąsają su žmonių gyvenimu, tyrime analizuojami tik vieno žaidėjo vaidmenų žaidimai. T. y. žaidimai, kur žaidėjui yra suteikiama laisvė ir galimybė pasinerti į aplinką, kurioje gali keisti pasaulio tvarką ir nekreipti dėmesio į realiame pasaulyje supančias visuomenės normas ar nusistovėjusias taisykles.

Atsakydami į apklausos klausimus Jus ne tik padėsite studentei įveikti bakalaurą, bet ir kompiuterinių žaidimų industrijai žengti žingsnį link pripažinimo, jog tai nėra vien bereikšmis laiko praleidimo būdas.

Apklausą rasite: http://goo.gl/fgvx96

Strateginių žaidimų akcija

Food4gamers

Kokia Jūsų emocija?
LOL
4%
Ačiū!
73%
Ohoo..!
0%
Et...
4%
Prastai..
4%
Nirštu!!
15%
Komentuoti čia..
Karštoji naujiena:
 
2018-ųjų Metų Laukiamiausi Žaidimai
2018-01-17
ŽB pristato
SKAITYTI
ŽB veikla

AULA Hyperion (50€) ir Ghost Shark Lite (24€) – Klaviatūra ir pelė žaidėjams! – GIVEA...

The Division 2 – Apžvalga

Canyon Corax Žaidimų Kėdės Apžvalga

Marvel’s Spider-Man Apžvalga – Rudens PS4 Hitas?

Žaidimų Naujienos 2018-09-03 – CyberPunk 2077

Switch Metų Žaidimas – Octopath Traveler Apžvalga

Captain Toad: TT Apžvalga

Atgal į Viduramžius!! – Kingdom Come: Deliverance Apžvalga

OFICIALIOS PUBG TRENIRUOTĖS?! – Žaidimų Naujienos

ANONSUOTAS HALO 6?? – Žaidimų Naujienos