ŽB Blogas Nr. 1 – Du mėnesiai CS pasaulyje

ŽBalsas
by ŽBalsas on 2014-12-15
ŽB pristato
Blog_CS

Nemeluosime, esame tikri Counter-Strike pasaulio naujokai. Kaip ir dauguma geimerių žinoma bandėme 1,6 skaičiuku pažymėtą šaudyklę, bet niekada rimtai tuo neužsiėmėme. Buvo laikas, kai užsukdavome į didžiausią Lietuvos CS: Source serverį smagiai pasišaudyti. Bet visgi tai buvo tik vaikiškas laiko praleidimas. Taip ir niekada nesupratome, ką turi šis VALVE kūrinukas tokio stebuklingo. Kodėl tūkstančiai žmonių dievina šią šaudyklę ir kodėl turnyrai surenka rekordinius skaičius dalyvių bei milžiniškus prizinius fondus? Nusprendėme padaryti maža žurnalistinį tyrimą ir suprasti šį CS judėjimą.

Pirmiausia žinoma rinkomės kurią versiją čia žaisti. Po kelėtos dešimčių minučių klaidžiojimo internete supratome, kad Counter-Strike: Global Offensive yra logiškiausias sprendimas. Pradėkime nuo to, kad nesame pirmojo asmens šaudyklių naujokai. Bandytų žaidimų sąrašas būtų iš tiesų ilgas. Bet kažko tokio kaip CS, niekada per daug nesidomėjome. Tad visa mechanika, visas šis pasaulis buvo svetimas. Kaip ir kiekvienas žalias žaidėjas padarėme pirmąsias klaidas. Jungėmės prie „Public“ serverių, kur iš esmės vyksta mėsmalės. Kaunasi daugybė žaidėjų prieš kitą milžinišką komandą. Bendradarbiavimo tarpusavyje nerasta. Tiesiog kiekvienas bando kažką nuveikti ir kuo daugiau nudėti blogiukų. Keletas labiau patyrusių draugų prasitarė, kad taip žaisti iš esmės yra laiko gaišimas. Jokių įgūdžių čia įgauti iš esmės neįmanoma. Tiesiog praleisite keletą minučių „For fun“. Tad tai pagaliau atradome tikrąjį teisingą kelią – „Competitive Match“. Čia viskas kitaip. Viskas kitame lygyje. Tada ir supratome, kad tikrasis raktas į pergalę yra ne individualūs sugebėjimai, bet komandinis darbas. Arenoje susitinkama penki prieš penkis. Šis skaičius žaidėjų tiesiog idealiai subalansuotas kiekviename žemėlapyje.

Pirmosios kovos įvyko žinoma de_dust_2 žemėlapyje. Tai mūšio laukas, kuris yra it vizitinė kortelė. Visi tiesiog privalo gerai mokėti šią areną. Na ką gi – pradedame kelione po CS pasaulį. Paaiškėjo, kad viskas vyksta siekiant pakelti savo lygį. Kuo aukštesnį „Competative Rank“ turime, tuo su geresniais priešininkais susitinkame. Norint išsiaiškinti, kokio pajėgumo esate, prireiks laimėti dešimt mačų. Teisingai supratote, vien sužaisti nepakaks. Reikia juos laimėti. O tai pradedančiajam nėra labai lengva. Visgi po kelėtos dienų pavyko tai pasiekti. Silver 3. Tokį rangą žymintys ženkliukas papuošė mūsų uniformą. Štai tada prasideda azartas. Kaip ir kiekviename MMO žaidime, taip ir šioje šaudyklėje svarbu kelti savo lygį. Tik nereikia pamišti, jog suloškite keletą prastesnių atkarpų ir busite pažeminti pareigose. Tad į kiekvieną kovą žvelkite atsakingai. Vos paspaudus „Accept“ mygtuką jūs įsipareigojate savo kovos broliams. Iš pradžių to nežinojome ir nesupratome, kodėl čia visi lošia iki paskutinio kraujo lašo, nors komanda skaudžiai skriaudžiama priešų. Šią pamoką išmokome blogiausiu keliu. Nesibaigus mačui nusprendėme nutraukti savo kančias ir paspausti „Exit“ mygtuką. Ir jau iš karto mūsų laukė staigmena. 30-mt minučių apribojimas žaisti toliau. Pamėgink tai pakartoti ir gausi dvigubą bausmę. Dar kartą pavesi komandą – savaitė ar net mėnuo be CS. Ir ši sistema veikia puikiai. Sukandęs dantis stengiesi žaisti iki paskutinės minutės. Kol neužsidega lemtingas skaičius 16-a ties laimėtų mačų skiltimi, tol stengiesi atiduoti visą save.

maxresdefault (52)

Visi šie išgyvenimai mus prikaustė prie žaidimo ne vienai valandai. Bet kai atrodo jog jau viską žinai, CS: GO vėl buvo pasiruošęs nustebinti. Kovos metu vis išvisdavau kažkokį keistai spalvotą ginklą ar nematytą peilį. Tad automatiškai pradėjome sau kelti klausimą „iš kur visą tai“. Laikas bėgti į Google. Pasirodo, laimint kovas yra galimybė gauti apdovanojimus. Prizai parenkami burtų keliu. Tai kiek geriau atrodantis automatas, tai skrynelė. Po dar kelėtos minučių viskas apsivertė aukštyn kojomis. Steam sistemoje veikia turgus. Prisipažinsime, iki šiol to nežinojome. Gal ir keista, bet tai tiesa. Azartas pasikelti lygi buvo pakeistas azartu gauti kuo gražesnį ginklą. Taip ir norėjosi dar ir dar grįžti į kovą ir užsidirbti kuo daugiau centus kainuojančių prizų, kad juos pardavus galėtumėme įsigyti kažką blizgančio ir gražaus. Tiesa, yra galimybė tiesiog investuoti savo realius pinigėlius į tai ir viską gauti iš karto. Bet ar tai įdomu? Žinome ne. Tai tas pats, kad World of Warcraft iš karto įsigyti 100-ojo lygio personažą. Įdomu tai, kad šie spalvingai atrodantys ginklai nesuteikia jokio pranašumo kovose. Jie tik atrodo gražiau. Čia ir yra visas VALVE genialumas. Jokio „pay-to-win“ modelio. Tad priėmėme iššūkį sau – ką gi pavyks pasiekti neinvestavus nė cento. Pasirodo turint ne tik taiklią ranką, bet ir verslininko gyslelę galima neprastai prasigyventi. O sumos turguje labai įvairios. Nuo poros centų vertų įrankių iki net 250-mt eurų įkainotų žudymui skirtų prietaisėlių. Tiesa, nuo kiekvieno pardavimo keletas procentų keliauja į VALVE kišenę. Tai it kiekvienoje valstybėje renkami mokesčiai.

csgowinter2

Štai praleidome Counter-Strike: Global Offensive arenose jau du mėnesius. Ką per tą laiką pasiekėme? Inventoriuje turime išsvajotąjį Redline Ak-47. Be to pradėjome rinkti NUKE ginklų kolekciją. Visų jų vertė kiek daugiau nei 10-mt eurų. Priminsime, kad pradėjome kišenėje turėdami apskritą nulį. O žaidžiame tik vakarais po vieną ar du mačus. Draugų sąrašas pasiekė beveik 300-us asmenų. Norint surinkti pilną penkių žaidėjų komandą nėra sunku. O su draugais lošti yra kur kas smagiau, nei su nepažįstamais svetimšaliais. Tad reziumuojant galima pasakyti, jog užteko labai nedaug, kad VALVE produktas susmeigtų tvirtą kablį į nugarą. Kas turėjo būti tik mėnesio trukmės eksperimentas, tas peraugo į nepabostantį laisvalaikio praleidimą. Tiesa, dažnai pasigirsta kalbų, kad CS tai tik vaikų žaidimas. Patikėkite, čia klaidingas požiūris. Žinoma, jų yra, bet didžiąją sutiktų žaidėjų dalį sudarė rimti vyrukai ir net merginos. Dažniausiai visi komandiniai nurodymai ir pokalbiai vyksta gana profesionaliai. Kartas nuo karto pasitaiko koks įniršęs nenaudėlis, bet tai būna retai. Pasibaigus pirmajai kovos pusei ir kai leidžiama pabendrauti komandoms tarpusavyje, ne retai ima skambėti įžeidinėjimai ir kitos nesąmonės. Bet šias sekundes praleidus pro ausis, visą kitą lieką tikrai tvarkoje ir šaunu.

02

Tad mūsų požiūriu pripažįstame klydę dėl Counter-Strike vardo. Projektas vertas aukščiausių balų ne tik dėl nuostabaus „Gameplay“ , bet ir dėl sugebėjimo įtraukti žaidėjus į savo vis stebinantį pasaulį. Kas žino, gal greitu metu atrasime vėl kažką naujo? O dabar skuodžiame žiūrėti pamokomuosius filmukus, kad vakare į areną grįštumėme dar kietesniais kariais.

Counter-Strike: Global Offensive ieškokite

Food4gamers

Kokia Jūsų emocija?
LOL
13%
Ačiū!
73%
Ohoo..!
7%
Et...
2%
Prastai..
3%
Nirštu!!
3%
Komentuoti čia..
Karštoji naujiena:
 
2018-ųjų Metų Laukiamiausi Žaidimai
2018-01-17
ŽB pristato
SKAITYTI
ŽB veikla

AULA Hyperion (50€) ir Ghost Shark Lite (24€) – Klaviatūra ir pelė žaidėjams! – GIVEA...

The Division 2 – Apžvalga

Canyon Corax Žaidimų Kėdės Apžvalga

Marvel’s Spider-Man Apžvalga – Rudens PS4 Hitas?

Žaidimų Naujienos 2018-09-03 – CyberPunk 2077

Switch Metų Žaidimas – Octopath Traveler Apžvalga

Captain Toad: TT Apžvalga

Atgal į Viduramžius!! – Kingdom Come: Deliverance Apžvalga

OFICIALIOS PUBG TRENIRUOTĖS?! – Žaidimų Naujienos

ANONSUOTAS HALO 6?? – Žaidimų Naujienos