Five Nights at Freddy’s 3 – įvertinimas

by ŽBalsas on 2015-04-11

Kas tai per daiktas?

Five Nights at Freddy’s 3, tai indie siaubo žaidimas su labai paprastu valdymų ir labai nepaprastu išgąsčiu 🙂 Na čia tiems kas bijo siaubakų:) Iš karto visiems pasisakau, kad aš Labai bijau žaisti siaubo tipo žaidimus. Na o kas nebijote, reiškia nesate žaidę gero siaubako, arba juos žaidžiate netinkamai.

Siaubakų žaidimo instrukcija:

 • Žaisti naktį;
 • Kambaryje būti vienam;
 • Išjungti patalpoje visas šviesas;
 • Žaisti su kokybiškomis ausinėmis (Razer, SteelSeries) ir panašiomis.
  Išgąstis garantuotas

Tai jau trečia šios serijos dalis. Deja pirmų dviejų neteko išbandyti. Norint gerai suprasti čia vykstančius įvykius, rekomenduojama prieš tai pereiti pirmas dvi dalis. Five Nights at Freddy’s 3 veiksmas vyksta praėjus 30 metų po „Freddy Fazbear’s Pizza“ picerijos uždarymo. Kodėl ją uždarė? Todėl, kad ten dingo ir buvo nužudyti penki vaikai. Na, bet šiomis dienomis šiuos įvykius mažai kas beprisimena. Patalpų sąvininkas nutarė šioje vietoje atidaryti siaubo kambarių atrakcionus. Čia palikta daugybė anuos laikus primenančių daiktų. O jūs būsite apsaugos dabuotojas, kuris pasamdytas prižiūrėti dar neatidarytų atrakcionų. Kad būtų „įdomiau“ dirbsite ne dieną, o naktį, nuo vidurnakčio iki šešių ryto. Atrodo kas tos šešios valandėlės. Taip, atbudėjus pirmą naktį nieko baisaus gal ir nepatirsite, nes reikės išklausyti nemenką instruktažą, bent jau taip buvo mums. Na, o sekančią, antrąją naktį prasidės „linksmybės“ 🙂 Viso darbas turi tęstis penkias naktis.

Na ir ko čia bijoti?

Taip, išpradžių kyla toks klausimas – Ko čia reikia bijoti? Tai tik pirmas, apgaulingas įspūdis. Jus nuolatos persekios animatronikas. Kas jis toks? Tai „Springtrap’as“. O lietuviškai būtų – spyruokliniai spąstai paslėpti žmogaus dydžio lėlėse/žaisluose. Įlindus į šių žaisliukų vidų, jie užsisklendžia ir mirtinai jus suraižo. Kadangi neteko žaisti pirmų dviejų dalių, tad nežinia kodėl šios lėlės vaikšto ir trokšta apsauginio mirties.

Spring_trap_2

Ką čia reikia daryti?

Jūsų darbas kaip ir įprasta apsaugos darbuotojams, stebėti patalpas video kamerų pagalba. Žaidime jų bus daugybė. Jos taip pat suskirstytos į du lygius. Vienos video kameros filmuoja patalpas, o kitos ventiliacijos tunelius. Vaikčioti niekur nereikės, tik stebėti. Link jūsų buvimo vietos nuolatos sieks prasibrauti animatronikas. Kaip jį sulaikyti? Jei užfiksuosite jį video kamerose kurios filmuoja patalpas, sekančioje patalpoje paleiskite vaikišką garso įrašą. Tai jį nuvilios. Jeigu užmatysite blogiuką ventiliacijos tuneliuose, du kart spustelėje pelės klavišu uždarysite praėjimą ir nedorėliui teks grįžti atgal.

Five_Nights_At_Freddy_s_3_ventiliacija

3 sistemos.

Žaidime prižiūrėsite 3 sistemas: ventiliacijos, video kamerų ir garso/audio. Jos dažnai ges, o tai nėra labai gerai. Išėjus iš rikiuotės video kameroms, nebematysite animatroniko. Sugedus garso/audio sistemai, išgirsite beprotišką triukšmą ir nebegalėsite nuvilioti siaubūno nuo savęs. Atsisakius dirbti ventiliacijai, pradėsite jausti gryno oro stygių, kas pasekoje prives prie haliucinacijų. Jų metų pradės dvejintis vaizdas ir nebeatskirsite kur tikras animatronikas, kur ne. Bet beprotiškai bijosi jų abejų 🙂 Tad svarbu greitai ir operatyviai sutvarkyti sistemas. Galime jas perkrauti arba po vieną, arba visas kartu, bet tai truks kiek ilgėliau.

3 systems

Paskaičiau, bet man dar nebaisu.

Skaitant ir neturi būti baisu. Visas „gėris“ slypi žaidimo viduje. Nuolatos tikrindami video kameras ir taisydami gendančias sistemas, sukinėsitės tai į kairę, tai į dešinę. Kilnosite sau prieš akis valdymo pultą. O kai tik mažiausiai to lauksite, netikėtai prieš akis, su didžiuliu triukšmu iššoks animatronikas. Išgąstis garantuotas. Vėliau tiesiog paranojiškai pradėsite spaudinėti pelės mygtukus, kad tik laiku aptiktumėte jo buvimo vietą, nes tikrai nebenorėsite, kad jis sugrįžtų dar kartelį. Po tokio užpuolimo žaidimas bus baigtas ir naktį reikės pradėti iš naujo. Pirmomis naktimis laikas bėga greitai, bet artėjant link finalo, penktosios pamainos, valandos tarsi sustoja ir tiksi lėtai, lėtai.

Trukdytojai.

Viso žaidimo metu jums trukdys, gąsdins, klaidins ir gadins sistemas keistoki personažai, fantomai: Phantom Balloon Boy, Phantom Chica, Phantom Freddy, Phantom Foxy, Mangle, Puppet, Purple Freddy.

insta_by_purplefloof-d8lmgn3

Mini žaidimukai.

Po kiekvienos nakties reikės sužaisti mini žaidimukus. Taip pat mini žaidimukų bus paslėptų ir įprasto nakties būdėjimo metu. Kam jie reikalingi? Five Nights at Freddy’s 3 turi 2 galimas pabaigas, gerą ir blogą. Tik suradę ir įveikę visas mini užduotis žaidimą užbaigsite su gera pabaiga 🙂

Minimalūs reikalavimai sistemai

• OS: XP,Vista,Windows 7, Windows 8
• Processor: 2 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon or equivalent
• Memory: 1 GB RAM
• Graphics: 1 GB
• DirectX: Version 9.0
• Hard Drive: 250 MB available space

Kietos ausinės siaubakams

Food4gamers

Pagrindinė informacija
Vertinamasis

Five Nights at Freddy’s 3 – įvertinimas

Autorius
2015-04-11
Gamintojas

Scott Cawthon

Leidėjas

Scott Cawthon

Platformos

PC, Android, iOS

Išleidimo data

2015.03.02

Žanras

Siaubo išgyvenimo

Pliusai
 • Pateisina siaubako vardą
 • Įtraukiantis noras žaisti toliau, kad įrodytum sau, jog nebijai
 • Paprastas valdymas
 • Nedideli reikalavimai sistemoms
Minusai
 • Užkietėjusiam siaubakų žaidėjui gali greitai pabosti "Screamer'iai" (kai kas nors netikėtai iššoka ir išgąsdina.
Įvertinimas
Mūsų vertinimas
Skaitytojų vertinimas
Vertinti
Įvertinimas
7.6
7.1
Išvados

Siaubakų bijančius geimerius, kaip aš :) Five Nights at Freddy's 3 tikrai gąsdins ir ne kartą. Žinoma tokius žaidimus reikia žaisti tinkamomis sąlygomis su geromis ausinėmis. Valdymas paprastas, reikalavimai nedideli. Taip pat žaidimas prieinamas ir išmaniuosiuose įrenginiuose. Tai tikrai nervus pakutenantis projektas. Galbūt norėtųsi kiek didesnės gąsdinimų įvairovės, o ne vien "screamer'ių". Rekomenduojama prieš žaidžiant pereiti pirmas dvi žaidimo dalis.

7.6
Bendras įvertinimas
7.1
Jūsų įvertinimas
60 vertinimai
Jūs jau įvertinote šį žaidimą
Kokia Jūsų emocija?
LOL
68%
Ačiū!
14%
Ohoo..!
9%
Et...
2%
Prastai..
3%
Nirštu!!
5%
Komentuoti čia..
Karštoji naujiena:
 
2018-ųjų Metų Laukiamiausi Žaidimai
2018-01-17
ŽB pristato
SKAITYTI
ŽB veikla

BigBox.lt TV Gidas

AULA Hyperion (50€) ir Ghost Shark Lite (24€) – Klaviatūra ir pelė žaidėjams! – GIVEA...

The Division 2 – Apžvalga

Canyon Corax Žaidimų Kėdės Apžvalga

Marvel’s Spider-Man Apžvalga – Rudens PS4 Hitas?

Žaidimų Naujienos 2018-09-03 – CyberPunk 2077

Switch Metų Žaidimas – Octopath Traveler Apžvalga

Captain Toad: TT Apžvalga

Atgal į Viduramžius!! – Kingdom Come: Deliverance Apžvalga

OFICIALIOS PUBG TRENIRUOTĖS?! – Žaidimų Naujienos