Grand Theft Auto V – įvertinimas

by ŽBalsas on 2015-04-20


Nuo ko viskas prasidėjo

Grand Theft Auto vardas padarė perversmą visoje pramogų industrijoje. Tai žaidimas, sugebėjęs pakeisti suvokimą apie tai, ko galime tikėtis iš viso pasaulio studijų. Penktoji serijos dalis dar 2013-aisiais metais pasiekė Xbox 360 ir PlayStation 3 konsoles. Šis puikus produktas buvo tinkamas akordas išlydėti senosios kartos įrenginiams. Kiek daugiau nei po metelių pasirodė ir Xbox One, bei PlayStation 4 konsolėms skirta versija. Žaidimas mus pasitiko gerokai patobulėjęs ir atsinaujinęs. Miestas tapo gyvesnis, žolė žalesnė, muzika skambesnė ir veikėjai įdomesni. Nors pats saldainis buvo to paties skonio, bet įpakavimas pateiktas gerokai blizgesnis. O štai dabar galime mėgautis ir pačia tobuliausia GTA V versija skirta asmeniniams kompiuteriams. Manote drąsus pareiškimas? Tai panagrinėkime ar tai tikrai tiesa.

Ilgas laukimas ir pažadai

Pradžioje buvo tikinčių, jog GTA V PC versija pasirodys kartu su naujos kartos konsolių leidimu. Deja, teko nusivilti. Asmeninių kompiuterių kuriam laikui fanai liko už borto. O tas laikinai prasitęsė net tris kartus. Būtent tiek starto dienų pakeitimų sulaukėme. Rockstar Games dalino pažadus, jog stengiasi viską nušlifuoti iki blizgesio, bei pridėti papildomų dalykėlių, bet visgi buvo skaudu išgirsti apie vis tolimesnę išleidimo datą.

O dabar įdomiausia dalis – ar visi pažadai buvo įgyvendinti? Tiesa ta, kad TAIP! Ir su kaupu. Optimizacija, išvaizdos patobulinimai ir žinoma filmukų kūrimo redaktorius – viskas veikia taip kaip ir turėtų.

Optimizacija

Deja, bet produktams persikėlus iš konsolių į PC dažniausiai gauname tik antrarūšius portus. Kai kurie kūrėjai net nepasivargina pakeisti valdymo nustatymų, tad viską matome kvadratėliais ir trikampiukais. O ką jau kalbėti apie grafikos pasirinkimus. Šioje vietoje Rockstar Games tenka  rašyti riebų pliusą. Tiek silpnos sistemos, tiek nauji galingi agregatai susitvarkys su jiems duodamomis užduotimis.

Jei jūsų po stalu dėžutė vos galingesnė už bulvę, tai galite sumažinti visus nustatymus iki minimumo ir viskas veiks gana sklandžiai. Tiesa, gal ir negalėsite pasigrožėti atspindžiais, šešėliais ar akinančia saulute, bet visgi žaisti bus įmanoma. O jei jau pastaroji dėžutė tiesiog raudonuoja nuo galios, tokiu atveju GTA 5 išvaizda neturės lygių. 4K rezoliucijos galimybė ir 60-ies kadrų per sekundę kaita privers aiktelėti kiekvieną. Čia nerasime nieko panašaus, kaip buvo su GTA IV. Tuo metu, kai pasirodė ketvirtosios dalies versija skirta asmeniniams kompiuteriams, teko braukti graudžią ašarą. Optimizacija buvo tiesiog tragiška. Situaciją kiek pataisė vėlesni atnaujinimai. O štai su penketuku pažymėtu žaidimu viskas kitaip. Starto dieną viskas tiesiog spindi. Na to ir buvo galima tikėtis po to, kai buvo paskelbta, jog prie PC versijos darbuojasi ta pati studija, kuri mums pateikė Max Payne 3 PC.

Nauji vaizdai glosto akį

Tenka pripažinti, kad asmeninių kompiuterių versija atrodo iš tiesų geriausiai. Su senosios kartos konsolėmis nėra ko ir lyginti. Na o Xbox One ir PlayStation 4 vaizdai atsilieka nežymiai. Tik viską išduoda 60-ies kadrų kaita ir 4K. Visą kitą gana panašu. Jei pateiktumėme tris paveikslėlius iš skirtingų versijų, kažin ar pasakytumėte kuris kuriai sistemai priklauso. Bet čia nėra nieko blogo. Tai įrodo, jog žaidimas atrodo puikiai, bet kur, kur tik jį bežaistumėme. Na čia vėl atsirado kiek daugiau žolės, patobulėjo modeliai, kaktusai apsiginklavo didesniu kiekiu spygliukų, bei kačiukų kailyje yra daugiau plaukelių. Smulkmenos, bet jos glosto akį.

Filmukų kūrimo redaktorius

Didžiausias pliusas asmeninių kompiuterių savininkams žinoma yra filmukų kūrimo redaktorius. Va čia tai tikra bomba, kurios pavydi visų konsolių savininkai. Tokio galingo įrankio dar niekada neturėjome. Galime tikėtis YouTube sulaukti įvairių serialų, veiksmo filmų ar rimtai susuktų kino juostų. Visos galimybės pateiktos it ant lėkštutės, tereikia laiko ir noro. Rockstar Games ištesėjo pažadą.

Dėmesys detalėms

Grand Theft Auto visada galėjo pasigirti dideliu dėmesiu detalėms. Bet penktoji serijos dalis viską perkėlė į visiškai naujas aukštumas. Bandant pasisavinti svetimą automobilį teko išdaužti stiklą? Tai jo šukės pabyra šalia durelių ir jas užmynus išgirsime čežėjimą. Lipant į vandenyną su drabužiais pastarieji sušlaps tik tiek, kiek juos sieks bangos, o batai ims skleisti šlapiai avalinei būdingą žliugsėjimą. Važiuojant dviračiu galėsite stebėti keliu slenkančius debesų šešėlius. Miesto žmonės atitinkamai reaguos į jus, ar elgsitės blogai ar gerai. O jei pamatysite šiukšlių dėžėje besirausiančią katę, stenkitės jos nepabaidyti, nes vargšelė gali patekti po automobilio ratais. Patobulinkite savo automobilį už dešimtis tūkstančių dolerių ir merginos jums ims mirksėti akimis ir pažers visą puokštę komplimentų apie naujus ratus. Čia tik maža dalelė to, ką galėsite aptikti GTA V pasaulyje.

Paslaptingos paslaptys

Rockstar Games visada garsėjo savo sugebėjimu žaidimų pasaulyje prikišti įvairiausių paslapčių. GTA V projekte jų taip pat apstu. Žaisdami turėsite galimybę išvysti paslaptingą moters vaiduoklį, Telma ir Luiza filmo finalą, nepavykusį narkotikų sandorį, keistą olą, kurioje pateikiamos užuominos apie JetPack‘ą.. Et čia vėl sunku viską išpasakoti. Patikėkite, panašių įdomybių, gausybė. Tokiu būdu žaidimas net ir po istorijos pabaigos jus išlaikys dar ilgas valandas.

P.S. Jei netikite NSO, tai pirmojoje misijoje su mašina nulėkite nuo tilto ant ledu pasidengusios upės ir pažvelkite kas gi ten įšalęs 🙂

Reziumė

Laukti buvo tikrai verta. Gavome daugiau ir geriau nei galėjome tikėtis. Ir svarbiausia viskas veikia! Nėra jokių panašių nesąmonių, kaip kad buvo Battlefield 3 starto dieną ar optimizacijos problemų, kaip Far Cry 4. Grand Theft Auto V yra visa galva aukščiau lyginant su konkurentų produktais, o dabar jis tik dar labiau padidino atitrūkimą. Filmukų kūrimo redaktorius nuo šiol turi būti privalomas visiems žaidimams! Toks mūsų noras  Žaidimą dukart perėjome savo Xbox One konsole, o dabar galime įrašyti ir PC versiją. Ir kiekvienas kartas buvo įdomus ir vis kitoks. Rašant pažymį norėtųsi sakyti, kad dešimtukui moka tik Dievas, bet šį kartą nedreba ranka. Taip: 10 iš 10-ies!

Minimalūs reikalavimai sistemai

OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Hard Drive: 65 GB available space
Sound Card: 100% DirectX 10 compatible

Rekomenduojami reikalavimai sistemai

OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHz (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHz (8 CPUs)
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD 7870 2GB
Hard Drive: 65 GB available space
Sound Card: 100% DirectX 10 compatible

GTA V prekybos vieta

Food4gamers

Pagrindinė informacija
Vertinamasis

Grand Theft Auto V – įvertinimas

Autorius
2015-04-20
Gamintojas

Rockstar North

Leidėjas

Rockstar Games

Platformos

Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Išleidimo data

PlayStation 3, Xbox 360 - Rugsėjo 17, 2013
PlayStation 4, Xbox One - Lapkričio 18, 2014
Microsoft Windows - Balandžio 14, 2015

Žanras

Veiksmo nuotykių

Pliusai
  • Ištesėti visi pažadai
  • Įtraukianti istorija
  • Didelis ir įvairus pasaulis
  • Smagus MP
Minusai
  • Mirusios pilkosios ląstelės dėl išleidimo atidėliojimo
Įvertinimas
Mūsų vertinimas
Skaitytojų vertinimas
Vertinti
Įvertinimas
10
8.8
Išvados

Lygių sau neturintis žaidimas. Smagus, gražus, įtraukiantis, milžiniškas.. Tai ko trokšta kiekvieno širdelė. Dėmesys detalėms verčia iš koto. O pasirodžiusi PC versija tik dar labiau praplėtė galimybių sąrašą. Vienas geriausių kada nors išleistų žaidimų.

10
Bendras įvertinimas
8.8
Jūsų įvertinimas
376 vertinimai
Jūs jau įvertinote šį žaidimą
Kokia Jūsų emocija?
LOL
12%
Ačiū!
78%
Ohoo..!
3%
Et...
3%
Prastai..
3%
Nirštu!!
1%
Komentuoti čia..
Karštoji naujiena:
 
2018-ųjų Metų Laukiamiausi Žaidimai
2018-01-17
ŽB pristato
SKAITYTI
ŽB veikla

BigBox.lt TV Gidas

AULA Hyperion (50€) ir Ghost Shark Lite (24€) – Klaviatūra ir pelė žaidėjams! – GIVEA...

The Division 2 – Apžvalga

Canyon Corax Žaidimų Kėdės Apžvalga

Marvel’s Spider-Man Apžvalga – Rudens PS4 Hitas?

Žaidimų Naujienos 2018-09-03 – CyberPunk 2077

Switch Metų Žaidimas – Octopath Traveler Apžvalga

Captain Toad: TT Apžvalga

Atgal į Viduramžius!! – Kingdom Come: Deliverance Apžvalga

OFICIALIOS PUBG TRENIRUOTĖS?! – Žaidimų Naujienos